...

Unikaj tych suplementów!

Unikaj tych suplementów!

Których suplementów nie warto stosować? Jakie są najgorsze suplementy, które nadal stosujesz? Unikaj tych suplementów, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy!

Spis treści:

  1. Po co stosujemy suplementy diety?
  2. Dlaczego jedne suplementy są gorsze?
  3. Multiwitamina
  4. Spalacze tłuszczu
  5. BCAA
  6. Podsumowanie!

Po co stosujemy suplementy diety?

Po co stosujemy suplementację- szerzej rozpisałem się we wpisie "Najlepsze suplementy diety", natomiast na potrzeby tego wpisu przypomnę pokrótce, po co je stosować? Suplementacja jest dodatkiem do naszej diety. Za jej pomocą dostarczamy do organizmu substancji, które będą korzystnie wpływać na nasz organizm. Z różnych powodów czasami ciężko jest dostarczyć organizmowi odpowiednich substancji naturalnie i tu z pomocą przychodzą suplementy.

Dlaczego jedne suplementy są gorsze?

Pisząc "suplementy gorsze" mam na myśli takie, których działanie jest bardzo słabe albo po prostu mają lepsze alternatywy. Tak jak wspomniałem wcześniej- czasami ciężko jest dostarczyć niektórych substancji do organizmu i tu możemy się wspomóc suplementami, ale po co wydawać pieniądze na suplementy, które dostarczają składników, łatwo dostępnych w pożywieniu lub ich wpływ jest tak znikomy, że niemal w żaden sposób nie wpływają na nas pozytywnie?

Multiwitamina

Choć witaminy kojarzą się ze zdrowiem, odpornością czy zwalczaniem chorób to wbrew pozorom nadmierna suplementacja multiwitaminą dla przeciętnego człowieka nie ma większego sensu. Nawet jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i twoje zapotrzebowanie na witaminy wzrasta, to ich stosowanie także nie przyniesie większych benefitów. Multiwitaminę w łatwy sposób dostarczysz do organizmu z posiłków, które spożywasz w ciągu dnia. Istnieją natomiast sytuację, w których ten suplement może Ci się przydać! Są to momenty w których będziesz na mocnym deficycie kalorycznym. W tym przypadku z powodu niedostarczenia odpowiedniej ilości pożywienia może dojść do braków witamin w organizmie. Co to deficyt kaloryczny wyjaśniłem we wpisie "Na czym polega redukcja?"

Spalacze tłuszczu

Zadaniem spalaczy tłuszczu jest doprowadzenie do zwiększonego wydatku energetycznego w ciągu dnia, a co za tym idzie pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Spełniają one swoją funkcję, natomiast są to tak skromne wartości, że szczerze odradzam branie ich pod uwagę. Najlepszym wyborem będzie po prostu zwiększenie aktywności fizycznej czy zmniejszenie dostarczania kalorii w ciągu dnia. Jeśli nie zadbasz o aktywność czy kalorię, ale będziesz stosować spalacze tłuszczu, to gwarantuję Ci, że nie zauważysz różnicy. Ponadto istnieje lepszy suplement, który nie tylko wpłynie na zwiększenie wydatku energetycznego, ale ma także inne cenne właściwości, mowa o kofeinie, którą dostarczysz nawet za pomocą kawy.

BCAA

Inaczej aminokwasy rozgałęzione ich celem jest zwiększyć syntezę białek w mięśniach, czyli wspomóc hipertrofię, na temat której poświęciłem osobny wpis "Hipertrofia co to jest". Tak samo jak w przypadku spalaczy tłuszczu spełniają one swoją funkcję, a nawet są dowody potwierdzające pozytywny wpływ BCAA na hipertrofię! No ale istnieje jeszcze białko, a te najlepsze mają wszystkie niezbędne aminokwasy także te występujące we wcześniej wspomnianym BCAA. Pełnowartościowe białko dostarczymy z takich produktów jak jajka czy mięso. I teraz coś co może oburzyć wszystkich wegetarian. Ciężko znaleźć je w produktach roślinnych, ponieważ w większości nie zawierają wszystkich niezbędnych aminokwasów.

Podsumowanie!

Suplementy stosujemy, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Suple są dodatkiem do diety! Nie wydawaj pieniędzy na suplementy, które mają lepsze alternatywy lub dostarczenie ich do organizmu za pomocą diety jest dość prostą sprawą! Multiwitaminy są dostępne i łatwo dostarczalne z pożywienia! Spalacze tłuszczu mają znikome działanie nie warte wydawania pieniędzy, a także mają lepszą alternatywę jaką jest kofeina. BCAA to gorsza propozycja białka, które także znajdziesz w produktach spożywczych, a jego niedobór możesz dostarczyć chociażby odżywką białkową.

Zapraszam do śledzenia mnie na Instagramie i Facebooku

Instagram: jakubkobylinski99

Facebook: Jakub Kobyliński Trener

WYBIERZ PORADNIK

DOSTOSOWANY DO SWOICH POTRZEB
Copyright © 2021 – 2024 Jakub Kobyliński. All Rights Reserved.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.