...

Trening siłowy a redukcja

Trening siłowy, a redukcja - blog

Zdjęcie autorstwa: Valery Sysoev z Unsplash

Trening siłowy a redukcja

Czy powinno się wykonywać trening siłowy podczas redukcji? Jak trening siłowy wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej? Czy jednocześnie można budować masę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową? Trening siłowy a redukcja, jaki wpływ ma jedno na drugie?

Spis treści:

  1. Co to trening siłowy, a co to redukcja?
  2. Jak trening siłowy wpływa na redukcję?
  3. Jaki rodzaj treningu jest najlepszy na redukcję?
  4. Czy jednocześnie można budować masę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową?
  5. Podsumowanie!

Co to trening siłowy, a co to redukcja?

Na samym początku w dużym skrócie przypomnę co to trening siłowy, a co to redukcja. Trening siłowy jest to zaplanowana jednostka treningowa z wykorzystaniem obciążenia. Nie zależnie czy jest to obciążenie zewnętrzne (na przykład gumy oporowe, sztanga) czy własna masa ciała. Natomiast redukcja jest to proces mający na celu utratę nadmiaru kilogramów z ciała, które występują w postaci tkanki tłuszczowej. Aby więcej się dowiedzieć na temat treningu siłowego oraz redukcji odsyłam do wcześniejszych wpisów: "Trening siłowy co to?", "Na czym polega redukcja".

Jak trening siłowy wpływa na redukcję?

Wykonywanie ćwiczeń siłowych na redukcji jest jak najbardziej wskazane. Trening siłowy tak jak każda inna aktywność fizyczna wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ale czy ten rodzaj treningu będzie najlepszy dla Ciebie to wszystko zależy od obranego celu. Jeżeli twoim celem jest utrata tkanki tłuszczowej oraz podtrzymanie masy mięśniowej- trening siłowy będzie najlepszym rozwiązaniem podczas procesu redukcji. Jeśli nie będziemy podnosić ciężarów nasze mięśnie dostaną sygnał, że są zbędne i mogą zmniejszyć swoją objętość, do czego oczywiście nie chcemy dopuścić jeżeli zależy nam na budowaniu dobrze wyglądającej sylwetki.

Jaki rodzaj treningu jest najlepszy na redukcję?

Nie ma najlepszego treningu na spalanie tkanki tłuszczowej. W tym przypadku najważniejsza jest dieta i ujemny bilans kaloryczny. Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko jest zależne od założonego celu. Trening tylko wspomaga ten proces. Natomiast najwięcej kalorii pomogą nam spalić ćwiczenia aerobowe, czyli takie w których mamy zwiększona wymianę tlenową, są to ćwiczenia o intensywności, która podnosi tętno.

Czy jednocześnie można budować masę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową?

Jest to proces bardzo trudny do zrealizowania. Teoretycznie jest to możliwe biorąc pod uwagę fakt, że deficyt kaloryczny jest potrzebny do spalania tkanki tłuszczowej, natomiast dodatni bilans kaloryczny nie jest niezbędny aby zbudować masę mięśniową. Tak więc jest to możliwe, ale będzie zależało to od wielu czynników takich jak: płeć, poziom wytrenowania, ilości tkanki tłuszczowej czy stylu życia. Duże znaczenie będzie miał poziom wytrenowania, u osób początkujących, które są bardzo podatne na wszystkie bodźce związane z wprowadzeniem diety oraz aktywności fizycznej rekompozycja, bo tak się nazywa ten proces, będzie miała większe prawdopodobieństwo wystąpienia, niż u osoby zaawansowanej gdzie powiedziałbym, że jest to niemożliwe.

Podsumowanie!

Podsumowując, każda aktywność fizyczna będzie miała pozytywny wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej. Nie ma najlepszego treningu na redukcję, wszystko zależy od wcześniej ustalonego celu, pod który dobiera się rodzaj treningu. Ćwiczenia aerobowe pomagają spalić najwięcej kalorii. Możliwe jest budowanie równocześnie masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast tyczy się to głównie osób początkujących. Nie ma sensu stosowanie rekompozycji u osób średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych.

 

Zapraszam do śledzenia mnie na Instagramie i Facebooku

Instagram: jakubkobylinski99

Facebook: Jakub Kobyliński Trener

 

Do redukcji niezbędny jest deficyt kaloryczny! Trening siłowy wspomoże proces redukowania tkanki tłuszczowej!

WYBIERZ PORADNIK

DOSTOSOWANY DO SWOICH POTRZEB
Copyright © 2021 – 2024 Jakub Kobyliński. All Rights Reserved.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.