...

Wszystko o sześciopaku

Wszystko o sześciopaku - trening

Wszystko o sześciopaku

Wszystko co musisz wiedzieć o sześciopaku. Wykonujesz trening brzucha codziennie a nadal nie widzisz oczekiwanych rezultatów? Twój brzuch mimo wykonywanych ćwiczeń nadal odstaje? Dowiedz się dlaczego tak się dzieje!

Spis treści:

  1. Co zrobić żeby kostki na brzuchu były widoczne?

  2. Mięśnie głębokie brzucha

  3.  Ćwiczenia

      4. Niesymetryczne kostki brzucha

Co zrobić żeby kostki na brzuchu były widoczne?

Otóż, żeby to się stało trzeba mieć wystarczająco niską tkankę tłuszczową, ponieważ silny brzuch nie będzie widoczny jeżeli będzie się krył pod warstwą tłuszczu. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest zbyt duża należy wspomagać się deficytem kalorycznym oraz cardio lub interwałami.

Nawet jeśli mamy niską tkankę tłuszczową,  mięśnie brzucha to nadal mięśnie i żeby były lepiej widoczne też musimy je trenować. Podczas wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń należy  skupić się na tym, aby większość pracy przejmował brzuch a nie np. zginacz biodra czy czworogłowy uda jak  w przypadku podstawowych brzuszków. Należy także zadbać o to, aby każde powtórzenie, każda seria była wykonana poprawnie technicznie. Następna rzecz- progresja, czyli zwiększanie ilości powtórzeń lub dokładnie ciężaru przy każdym kolejnym treningu. Mięśnie brzucha powinniśmy brać pod uwagę tak samo jak inne partie mięśniowe, czyli nie jest konieczne wykonywanie  go codziennie  po 100 powtórzeń w każdej serii. Wystarczą od 1 do 3 jednostek treningowych w tygodniu, a  przedział powtórzeń nie powinien przekraczać 20.

Mięśnie głębokie brzucha

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o sześciopaku to wiedz że nasz sześciopak to nie tylko te kosteczki które są widoczne, czyli nasz mięsień prosty czy skośny brzucha, to także kryjące się pod nimi mięśnie głębokie, o których nie warto zapominać gdyż odpowiadają one za stabilizację naszego ciała, a także utrzymują narządy wewnętrzne naszego organizmu. To właśnie te mięśnie są odpowiedzialne za to czy Nasz brzuch wystaje czy nie. Ważne także są mięśnie przeciwstawne, czyli w tym przypadku mięśnie lędźwi czy pośladków, one także odpowiadają za stabilizację ciała.

Ćwiczenia

  • Deska. Dzięki temu ćwiczeniu pracujemy nad naszą centralną stabilizacją. Progresją w przypadku tego ćwiczenia będzie wydłużanie czasu trzymania tej pozycji, a z czasem gdy już będziemy w stanie utrzymać tak 60 sekund możemy zacząć robić je na niestabilnym podłożu np. na piłce.

  • Skręty tułowia z własną masą ciała (RUSSIAN TWIST). Skupiamy się tu na naszych skośnych mięśniach brzucha. Progresujemy dodając powtórzeń w każdym treningu.

  • Tradycyjne brzuszki. Poprawnie wykonywane są bardzo dobrym ćwiczeniem na mięśnie proste brzucha. Progresujemy dodając powtórzenia.

  • Brzuszki w siadzie równoważnym. Ćwiczenie angażuje mięśnie głębokie oraz mięśnie proste brzucha. Progresujemy dodając powtórzenia.

To są moje propozycje, możesz z nich skorzystać układając własny trening na brzuch, ale nie musisz - jest wiele innych ćwiczeń, które poprawnie i regularnie wykonywane przyniosą wymarzony efekt.

Niesymetryczne kostki brzucha

Na koniec powiem, co jeśli nasz brzuch nie jest symetryczny, kostki są krzywo do siebie ustawione i nieregularne- otóż z tym nie możemy nic zrobić, to jest nasza genetyka, tak zostaliśmy stworzeni i z tym musimy żyć.

Zapraszam do śledzenia mnie na Instagramie i Facebooku

Instagram: jakubkobylinski99

Facebook: Jakub Kobyliński Trener

 

Zadbaj aby ćwiczenia, które wykonujesz były odpowiednio dobrane do celu, a także wykonywane poprawnie technicznie. Tylko w te sposób osiągniesz zamierzony cel.

WYBIERZ PORADNIK

DOSTOSOWANY DO SWOICH POTRZEB
Copyright © 2021 – 2024 Jakub Kobyliński. All Rights Reserved.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.