...

Po co mi trener personalny?

Po co mi trener personalny - trening na siłowni

Po co mi trener personalny

Nie wiesz po co Ci trener personalny? Zastanawiasz się jakie są zalety treningu pod okiem specjalisty, a może czy warto zdecydować się na współpracę z trenerem? Jeśli zadajesz Sobie te lub podobne pytania ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Spis treści:

  1. Wiedza i doświadczenie
  2. Bezpieczeństwo
  3. Indywidualne podejście
  4. Maksymalizacja wyników
  5. Motywacja

Wiedza i doświadczenie

Trener personalny jest osobą, która w tym sporcie jest od dłuższego czasu. Posiada doświadczenie oraz wiedzę, która na początku Twojej przygody pozwoli Ci uniknąć wielu błędów. Trener nie tylko ułoży Ci plan treningowy, ale również wyjaśni jak powinno wykonywać się dane ćwiczenie oraz przekaże wiedzę, która pozwoli Ci wyciągnąć z treningu jak najwięcej.

Bezpieczeństwo

Wiele osób zaczynających przygodę z siłownią na własną rękę po prostu robi sobie krzywdę. Dzieje się tak poprzez nieodpowiednio dobrany plan treningowy, czy niepoprawne wykonywanie ćwiczeń. To może doprowadzić do kontuzji, która wyłącza  z treningu na dłuższy czas i dostarcza wiele bólu i nieprzyjemnych doświadczeń związanych z tym sportem. Współpracując z trenerem nie wyeliminujesz całkowicie ryzyka kontuzji, ale zminimalizujesz jego prawdopodobieństwo.

Indywidualne podejście

Poprzez indywidualne podejście do Twojej osoby trener personalny dobierze spersonalizowany plan treningowy. To oznacza, że każde ćwiczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości fizycznych oraz celu, który chcesz osiągnąć. Podejmując współpracę z trenerem-dietetykiem możesz liczyć nie tylko na ułożenie planu treningowego, ale również na kompleksowy plan dietetyczny. W połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami da niesamowite rezultaty.

Maksymalizacja wyników

Indywidualne podejście przez trenera personalnego sprawi, że Twoja ciężka praca na treningu szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty. Trener pomoże Ci skupić się na celu i nie tracić czasu na nieskuteczne i nieefektywne sesje treningowe. Zapewni maksimum rezultatów w możliwie najkrótszym czasie.

Motywacja

Faktem jest, że ludzie działając sami szybciej tracą motywację do konsekwentnego trzymania się założonych celów. Współpracując z trenerem unikniesz tego efektu, kiedy zwątpisz to właśnie On będzie trzymał nad Tobą pieczę i nie pozwoli Ci odpuścić.

Zapraszam do śledzenia mnie na Instagramie i Facebooku

Instagram: jakubkobylinski99

Facebook: Jakub Kobyliński Trener

 

Czas na Twój krok- zdecyduj mądrze i nie odkładaj tej decyzji na później!

WYBIERZ PORADNIK

DOSTOSOWANY DO SWOICH POTRZEB
Copyright © 2021 – 2024 Jakub Kobyliński. All Rights Reserved.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.